6/12/2009

תיאטרון אור הירח

תיאטרון אור הירח בגורגובס שבדרום צרפת נבנה בין 1987 ו- 1992. הלקוח, הומברט קמרלו (Camerlo) היה גם הארכיטקט וגם ממקימי העמותה שמפעילה את התיאטרון, והמהנדס והרוח החיה בפרויקט היה פיטר רייס (Rice) - מי שתכנן בצעירותו את האופרה של סידני ומאוחר יותר את מרכז פומפידו. התיאטרון היה בין הפרויקטים האחרונים שלו, וללא ספק הפיוטי והאישי שבהם.
התיאטרון פועל רק בלילות ירח מלא ׁ(בקיץ, בדרך כלל) ועושה שימוש אך ורק באור הירח, ללא חשמל. הפרויקט מבוסס על איסוף וריכוז אור הירח ופיזורו באמצעות מערכת של מראות שעוצבו והוצבו בהתאם לחישובים מורכבים שלקחו בחשבון את מסלול הירח ואת מיקומו של האתר ביחס אליו לאורך תקופות השנה השונות.

לדוברי הצרפתית, המהנדס פיטר רייס מדבר על תיאטרון הירח המלא (מודל התיאטרון מאחוריו). "הבעיה העיקרית היא העובדה שאור הירח הוא נמוך מאוד. צריך להשתמש בכמה שפחות - לא רק כמה שפחות טכנולוגיה וחומר, אלא גם כמה שפחות אור."


6/11/2009

Name that Shape

In the last few weeks we've noticed that our egg crate buildings tend to look like various other items and objects. So what did the most recent building look like? Well, with apologies to Sir Mix-a-Lot, here are some possibilities:
I guess if it appears so often in nature, it must be a somewhat functional and stable shape. Any other suggestions for similarly shaped objects?


Do it yourself

Some Assembly Required


Pictures of us putting together our penultimate pod.צילומי לילה, המשך מעטפת

6/09/2009

Tannaitic and Amoraic Spontanaic

What did spontaneous architecture look like in Judea/Palestine of Late Antiquity? Here are a few sketches that illustrate cases which are described in the Mishna and Talmud of tractate Sukkah:Drawings are taken from the book "Perush Chai" on tractate Sukkah